Вчимося вибирати туалетний папір
Туалетний папір – предмет гігієни, який є в кожному будинку. Це найбільш купується і використовуваний товар. Всі хоч раз в житті купували туалетний папір. Та що там її вибирати, подумаєте ви. Більшість людей приходять в магазин і купують туалетний папір за принципом «ця дешевше» або «о, ця пахне полуничкою». Ось і всі критерії вибору. Але не завжди вибір за ціною або запаху є правильним. Ми розповімо, за якими критеріями варто вибирати туалетний папір.
Матеріал
- Первинна сировина (бренди «Диво», «Margo», «Selpak», «Zewa», «Kleenex»);
- Вторинна сировина (бренди «Обухів», «Малинські волошки», «Z-BEST», «Кохавинка»).
Папір первинної сировини виготовляється з целюлози. Така папір коштує дорожче тієї, що виготовляється з вторинної сировини. Папір з целюлози м'якше, в складі немає хімічних добавок. Наприклад, свинцю або хлору.
Туалетний папір вторинної сировини виготовляють з макулатури, яку перетворюють в паперову масу, а потім формують знайомі нам рулони. Ті журнали, газети, зошити або листівки, які ми одного разу викинули або здали на макулатуру, давно перероблені і знову стоять на полицях магазинів. Але вже в іншому образі. Папір з вторинної сировини коштує дешевше, але вона не завжди сіра і жорстка. М'якість і колір залежать від якості макулатури, з якої її виготовили, а також обладнання, на якому відбувається це дійство.
Колір
Прийшовши в магазин, очі розбігаються від кількості кольорів туалетного паперу. Здається, що не придумали тільки в райдужній забарвленні. Але і до цього, здається, не довго залишилося.
Туалетний папір буває:
- Біла (класична папір, яку купують більшість споживачів. Але білий папір – теж не завжди добре. Варто звертати увагу на сировину, з якого зробили папір. Вторсировина проходить спеціальне відбілювання, щоб наблизитися до того самого білосніжному кольорі. Ми не будемо навантажувати складними словами з хімічної таблиці, просто пам'ятайте, вибілені вторсировину – це погано. Краще вибирати білу папір, яку виготовили з целюлози).
- Сіра (папір, що виготовляється з вторсировини. При обробці з неї видаляють шкідливі речовини, але радимо ставитися до такої папері з побоюванням. Іноді виробники заощаджують на виробництві і пропускають всі міри очищення папери).
- Кольорова (звичайно ж, туалетний папір виходить кольоровий завдяки барвникам. Ніхто не додає в папір натуральні барвники, це речовини хімічного походження. Тому кожна людина на свій страх і ризик вибирає кольоровий папір. Мінімальне, що може статися – алергія. В такому випадку, просто викиньте туалетний папір і сходіть в найближчий супермаркет за новою).
Кількість шарів
Нові виробники туалетного паперу завжди намагаються переплюнути попередніх кількості шарів. Тут всього лише один шар, а тут три! Дивіться, а там їх аж п'ять. Так, кількість шарів відіграє важливу роль, з цим не посперечаєшся.
Туалетний папір буває:
- Одношарова або двошарова (найчастіше виготовляється з сировини повторного використання. Потрібне вбирання вологи вона забезпечить тільки після складання в декілька шарів. Але тоді виникає питання, чому просто не купити багатошаровий папір).
- Тришарова і більше (виготовляється з целюлози. На дотик більш м'яка, приємна, вбирає більше вологи, ніж перший варіант).
Відрив листків
Туалетний папір повинна бути комфортною у використанні в будь-яких умовах.
Папір буває:
- З відривними аркушами
- Без відривних аркушів
Першим варіантом набагато простіше і зручніше користуватися.
Упаковка
Не малу роль грає упаковка туалетного паперу, вона буває:
- Паперова (пропускає повітря і вологу. Якщо папір у паперовій упаковці зберігалася в неправильних умовах, є ймовірність, що її потрібно буде викинути, або просушити).
- Поліетиленова (такий вид упаковки не пропускає повітря і вологу, тому в цілості туалетного паперу можете бути впевнені).
Тепер, прийшовши в магазин, більше не буде потреби вибирати між «дешевше» і «з полуничкою», адже головне – це турбота про власний організм та здоров'я. Хочете полуничку, краще купити освіжувач повітря! А при виборі туалетного паперу зупиняйтеся тільки на натуральних компонентах без домішок.