Якою повинна бути ідеальна школа
Кажуть, що серпень — це такий вечір неділі. Всього двадцять днів залишилося до кінця літа... Два десятки днів до того довгоочікуваного моменту, коли діти знову будуть прокидатися рано вранці, збирати рюкзаки, вмиватися, снідати і топати в школу... Ми продовжуємо цикл статей, присвячених школі.
В наш час скрізь точаться суперечки щодо того, якою повинна бути ідеальна школа. Від багатьох можна почути, що в навчальному закладі найважливіше — це жорстка дисципліна. Однак інші кажуть, що суворі правила не обов'язкові. У всякому разі, в кожній школі повинна бути доброзичлива обстановка. Юні створіння повинні сприймати педагогів як наставників.
Природно, будь-яка точка зору має право на існування. Однак, головним завданням будь-якої школи є навчання дітей. Кожна дитина має оволодіти всіма необхідними предметами, що входять в програму.
Важливе значення має уміння педагога вести предмет. Він повинен чітко викладати теми і вміти викликати інтерес до викладається дисципліни. Що стосується авторитету педагога, то він повинен базуватися на повазі, а не на страху.
Якщо навчальний заклад є хорошим, то учні відвідують його з задоволенням. Вони знають, що педагоги цікаво піднесуть навчальний матеріал і підкажуть, що краще всього зробити при виникненні тієї чи іншої ситуації.
Для того, щоб діти могли зберегти своє здоров'я, навчальний заклад має відповідати всім санітарно-гігієнічним нормам.
Повинні педагоги виховувати юних створінь? Як ми знаємо, багато мам і тата зовсім не займаються вихованням своїх чад. Вони вважають, що це повинні робити педагоги. Однак тут не треба упускати з виду, що учні мають більше прав, ніж обов'язків. До того ж, якщо вчитель при вихованні дитини занадто сильно переборщить, то його можуть за це притягнути до кримінальної відповідальності.
Природно, це позначається на шкільній дійсності далеко не кращим чином. Проте якщо вчитель любить дітей, то він завжди зможе знайти спільну мову навіть з самим важким дитиною. Він для початку повинен пояснити своїм учням, що навчання є дуже корисною справою, а не повинністю.
Педагог повинен прищепити школярам почуття жалю, а також повагу до оточуючих. Важливе значення має і взаємовиручка. Варто відзначити, що випускники деяких навчальних закладів зустрічаються навіть через довгі роки і при необхідності підтримують один одного.
Наостанок хочеться сказати, що школа повинна не тільки підготувати дітей до вступу у ВНЗ, а також допомогти їм сформувати гідні якості.