Меню
Малокитаївська
вулиця, Київ29
900–1800

Рекомендації щодо вибору ватману

Дата публікації: 06 лютого

Ватман — це якісний білий папір з високою щільністю та яскраво вираженою фактурою. Він користується попитом у світі креслень та мистецтва. Універсальність, текстура та інші параметри ватману роблять його незамінним для творчих завдань. Якщо ви маєте вибрати ватман, вам буде корисно отримати рекомендації, а також дізнатися, яким він може бути. Після прочитання статті рекомендуємо здійснити вигідну покупку в інтернет-магазині Office-Mix. Тут є оформлення замовлення в роздріб та оптом, також можна проконсультуватися з менеджерами. Читайте, щоб не прогаяти поради і дізнатися про дієві способи розгладження зім'ятого листа.

Види ватману

Раніше ватманом прийнято було називати білий лист паперу з чітко визначеними значеннями ширини та довжини. Йдеться про формат А1, який використовується міжнародною системою класифікації ISO. Після того, як виріб почали часто використовувати у різних галузях діяльності, стандарти були опущені. Зараз до ватману зараховують будь-який великий аркуш паперу для малювання, креслення, іншого творчого прояву. Так само називається паперова основа для друку плакатів незалежно від формату. При покупці в інтернет-магазині ви можете використовувати фільтри для підбору різних видів ватману: за щільністю, форматом, іншими параметрами.

vatman

Поради щодо вибору ватману

Ватман — це не просто аркуш паперу, оскільки він стає основою для творчих та професійних робіт. Його правильний вибір сприяє отриманню задуманого результату. Бажаєте не розчаруватися в кінці тривалого креслення або малювання, тоді дотримуйтесь порад:

  1. Визначтеся з метою. Перед покупкою ви повинні чітко розуміти, як використовуватимете ватман. Це допоможе виставити орієнтири на текстуру, щільність або колір.
  2. Виберіть зручний формат. Всі креслення виконуються за стандартами, тому вибрати між А3, А2 та А1 буде дуже просто. Щодо творчості, то знадобиться трохи фантазії, щоб зрозуміти, який обсяг простору підходить для реалізації вашої ідеї.
  3. Визначтеся з текстурою. Для точних робіт слід вибирати більш гладкі варіанти, ніж для творчості, яка сприймає зернистість.
  4. Виберіть щільність. Показника до 150 г/м2 буде достатньо для технічних робіт, живопис зажадає більш щільний матеріал — аж до 250 г/м2.

Врахуйте необхідність змішування матеріалів або створення багатошарових робіт. У такому разі ватман має відповідати задуманому проекту.

Як розгладити ватман

Якщо у вас немає тубуса, щоб донести ватман з магазину до роботи або дому або він довго лежав непоміченим і трохи пом'явся, тоді вам знадобляться поради з розгладжування великого аркуша щільного паперу. Ось предмети, які можуть урятувати ситуацію:

  • праска — трохи нагрійте її і візьміть тканину, щоб через неї прогладити ватман (щоб уникнути більшого деформування не застосовуйте багато сили);
  • пар - увійдіть з ватманом у ванну кімнату або потримайте його над киплячим чайником, після чого за допомогою рук акуратно розправте лист;
  • важкий предмет — оберніть ватман гладкою тканиною, після чого поставте зверху якусь важку приналежність, не чіпайте конструкцію кілька годин.

Вибір ватману завжди відбувається з урахуванням індивідуальних потреб. Сподіваємося, інформація про різноманітність цього виробу та практичні поради допоможуть вам у будь-якій ситуації. Малюйте та творіть разом з асортиментом товарів з магазину Офіс-Мікс.

Поки ніхто не оцінював. Будьте першими :-)

Наші клієнти
alert text
Вгору »

Шановні відвідувачі, на сайті ведуться технічні роботи!

Можуть виникнути проблеми з роботою інтернет-магазину. У випадку труднощів, оформлюйте замовлення через Viber, Telegram або по телефону. Приносимо вибачення за незручності.