Як вести конспект лекцій
Для багатьох з нас студентські роки вже залишилися в далекому минулому. Вони сповнені яскравих незабутніх спогадів. Більшість людей студентство асоціює з першими кроками у доросле життя. Погодьтеся, студентом вчитися набагато простіше, зате коли приходить час сесії — ностальгічно згадують безтурботні шкільні роки.
У кожного з нас на лекціях і семінарах були свої методи конспектування інформації. Якщо в школі було приблизно по два зошити на кожен предмет, то деякі студенти можуть обходиться навіть однієї 96 листової на весь семестр. У багатьох в кінці семестру залишаються зошити навіть не заповнені на третину...
Я хочу поділитися з вами, як на мене, ефективним способом ведення конспектів, який був знайдений в одній популярній соціальній мережі. Для цього нам знадобляться:
— 2 папки А5 або А4 (кому як зручніше)
— Степлер
— Ножиці
— Зошит А5 або А4
— Будь-яка папка-швидкозшивач та реєстратор
Відокремлюємо зошит від обкладинки, знімаємо скріпки, робимо отвори дироколом, як на фотографії (бажано подалі від краю листка):
Листочки паперу скріплюємо у будь-якої вподобаної вам папці, і додаємо їх по мірі необхідності. Основну (полегшену) папку носимо з собою на лекції, у великому швидкозшивачі зберігаємо архів лекцій з усіх предметів.
Для зручності поділяємо всі стікерами або закладками.
Якщо ви любите конспектувати «на колінах», або ж так змушують обставини, то можете прикупити папку-планшет:
У кінці семестру усі конспекти лекцій і семінарів повністю поміщаються в папку-реєстратор, яка будинку займе мінімум місця, але в потрібний момент може бути використана.
Завдяки хорошою ергономікою і чіткої організації інформації, з цим способом конспектування ви в будь-який час ви можете знайти потрібну інформацію.
Картинки взяті з цієї групи Вконтакте. Сподіваємося вам стане в нагоді цей лайфхак.