Меню
Малокитаївська
вулиця, Київ29
900–1800

Як правильно вести зошит?

Дата публікації: 08 травня 2023

Не завжди школярам, студентам і дорослим вдається зрозуміти, чому існують правила ведення записів. Вимоги пропускати ряди клітинок і залишати відстань від початку рядків можуть здаватися зайвими, хоча насправді мають сенс. Вести акуратні записи в зошиті можливо виключно з упорядкуванням даних, що записуються. Це необхідно, щоб швидко знаходити конкретну інформацію, та не має значення, що саме записано: правила чи рецепти.

Вироблення звички акуратно вести зошит дозволяє не тільки позбутися ляпів на паперових листах. Грамотна структуризація та дотримання правил сприяють кращому запам'ятовуванню матеріалу, швидкому пошуку конкретних формул або тем. Це вміння важливе у школі, університеті та навіть в офісі. Якщо під час здобуття базової освіти тему уроку та важливі тези надиктовує вчитель, то у дорослому віці здобуте раніше вміння правильно заповнювати зошити допомагає самостійно вести конспекти в університетах, а також у випадках самоосвіти. Для цього використовуються не тоненькі зошити на 12 аркушів, а блокноти, щоденники та інші типи виробів з паперу з різним лінуванням у популярних форматах.

Мистецтво конспектувати лекції не менш важливе, ніж уміння заповнювати зошити у школі. До того ж знання стануть у пригоді учням старших класів, які готуються до вступу або ж проходять додаткові заняття поза межами шкільної програми. Простим для розуміння та корисним конспект стає у разі застосування таких правил:

  • записуйте не кожне слово, а ключові тези;
  • скорочуйте позначення термінів, що часто повторюються;
  • виділяйте приклади, основні текстові фрагменти кольором;
  • використовуйте схеми, графіки, списки.

Ідеальним завершенням лекції буде підбиття підсумків та виділення ключових тем, обумовлених викладачем.

тетради

Як правильно оформляти зошит?

З першого дня навчання класні керівники пояснюють та допомагають дітям підписувати та правильно вести зошити. Відповідальність за дотримання норм лягає на першокласників та їхніх батьків. Найперші правила виглядають таким чином:

  • для початку використовуються зошити з невеликою кількістю аркушів — від 12 до 24;
  • обкладинка може бути різнобарвною як у зошитів Kite, так і однотонною, щоб нічого не відвертало увагу від листа;
  • на зошити надягають прозорі обкладинки, щоб вони не псувалися візуально;
  • записи здійснюються пастою виключно синього кольору або простим олівцем;
  • корисним аксесуаром стане промокальниця або вкладений лист для чорнових записів.

Обкладинки підписуються у кожному класі практично однаково. У молодшій школі цим займаються батьки, згодом самі школярі. У правильному підписі є інформація про навчальний заклад, клас, предмет, а також прізвище та ім'я учня. З переходом університет, на роботі та для особистого саморозвитку дотримуватися такої форми запису вже не потрібно, але поради щодо оформлення записів все ще залишаються актуальними. Вони підходять для зошитів Buromax та інших брендів:

  • робіть підзаголовки;
  • визначте структуру записів та використовуйте однакові відступи та кольори для виділення термінології;
  • залишайте нотатки на полях;
  • виділяйте місце для схем, графіків та малюнків, щоб вони не зливались із текстом.

Ці правила можна застосувати як у тонкому зошиті для одного семінару, так і в зошиті на 96 аркушів. Головне — вибрати продукцію, що відповідає європейським стандартам, на сайті інтернет-магазину Office-Mix.

Поки ніхто не оцінював. Будьте першими :-)

Наші клієнти
alert text
Вгору »